Ми зовсім не помічаємо того, що завжди та всюди нас оточує упаковка. І ми не те, щоб звикли до неї, але кожен з нас, незалежно від свого віку, з’явився на світ, зростав та зараз живе в упакованому світі. Ми заходимо в аптеку та одразу ж сотні та тисячі упакованих продуктів починають свою боротьбу за нашу увагу. За те, щоб ми повірили їх обіцянкам та обрали саме їх. Стоячи в черзі і не маючи чіткого списку потрібного, ми можемо декілька разів змінити своє рішення щодо покупки, адже сама упаковка може нагадати нам, що саме ці ліки повинні перейти до нашого дому про всяк випадок. Упаковка для нас сьогодні настільки звична, що скоріше буде дивно побачити товар взагалі без пакування, ніж в ній. Але колись її не було і колись люди звикали до етикеток, до інструкцій та до упаковки. І колись упаковані ліки служили ознакою достатку родини та прикрашали гостині розкішних домівок.
Історія картонної фармацевтичної упаковки бере свій початок у Лондоні в кінці 17 століття. Упаковка змінювалась за формою та дизайном, над її створенням працювали художники та найталановитіші дизайнери, для неї був започаткований особливий дизайнерський стиль і вона завжди була важливим супровідником товару.
Неймовірно красиву історію фармацевтичної упаковки, кумедні та трагічні історії, де головною героїнею також виступала вона - я дуже хочу розповідати тут, починаючи вже з наступного року. Бо вірю, що ця історія сподобається і вам. А сьогодні поділюсь цікавою розповіддю виникнення на етикетках з ліками напису: «Струсити ліки перед використанням»
Наприкінці 1800-х років виробники лікарських засобів почали все більше використовувати етикетки, які поміщалися на пляшечки із зіллям. Що цікаво, на етикетках розміщували такі застереження, як: «Отрута. Добре струсити перед використанням. Тільки для зовнішнього використання». Або: «Застереження: тримати ліки в недоступному для дітей місці».
Лікар з Філадельфії на ім’я Альфред Б.Тейлор, який практикував в ті часи, в своїх листах розповідав про те, що він часто стикався з пацієнтами «які питали, що саме потрібно струсити: пляшечку з ліками або себе перед використанням ліків». Тому Тейлор почав додавати до своїх призначень наступну фразу: «Струсити ліки перед використанням». А колеги для спрощення своїх життів - підтримали його такими самими надписами на своїх рецептах.
До речі, в ті роки етикетки наклеювали на пляшечки більше для їх прикраси, ніж з метою прописати рецепт лікаря. І ось чому: кожна етикетка була пустою, а докладні дані із застосування лікарського засобу, фармацевтам потрібно було писати вручну. Та більш того, кожну таку етикетку потрібно було самотужки вирізати та наклеїти на пляшечку.
Авторка:
Валерія Гранкіна