Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

12 найважливіших трендів фармацевтичної галузі у 2024 році

Очікується, що у 2024 р. фармацевтична галузь зіткнеться з новими викликами та отримає багатообіцяючі можливості.

Фармацевтичний «ландшафт» зазнає значних змін, що буде зумовлено інвестиціями, розвитком галузевих технологій, закінченням терміну дії ключових патентів, зростаючою міжорганізаційною співпрацею та сприятливим регуляторним кліматом. Ці фактори в сукупності сприяють хвилі інновацій, що прокотилася фармацевтичною галуззю, створюючи підґрунтя для цікавих тенденцій та розробок.

Нижче розглянуто дванадцять найважливіших тенденцій, які формуватимуть фармацевтичну галузь у 2024 р. та зумовлюватимуть її подальший розвиток.

  1. Домінування низькомолекулярних препаратів

У 2024 р. низькомолекулярні препарати продовжать домінувати на фармацевтичному ринку − на них припадатиме 54,9% світових продажів. Це пов’язано з простотою їхнього виробництва та застосування, а також низькою вартістю порівняно з біологічними засобами. Низькомолекулярні препарати довели свою безпеку та ефективність, а також відіграють інноваційну роль у лікуванні за чотирма основними напрямами, на які припадає більше половини світового фармацевтичного зростання: онкологічна патологія, цукровий діабет, аутоімунні та респіраторні захворювання.

  1. Збільшення використання біопрепаратів

Очікується, що у 2024 р. популярність біопрепаратів продовжить зростати. Це обумовлено тим, що вони пропонують більш цілеспрямоване та ефективне лікування різних захворювань. Біопрепарати отримують з живих організмів, вони впливають на конкретні молекули або клітини, що робить їх більш дієвими та ефективними, ніж традиційні низькомолекулярні ліки. Подальший розвиток технологій та збільшення інвестицій в наукові дослідження і розробки спричинять появу на ринку інноваційних та ефективних біологічних препаратів.

  1. Аутсорсинг розробки та виробництва лікарських засобів

Очікується, що у 2024 р. аутсорсинг розробки та виробництва ліків зростатиме, що сприятиме зниженню витрат та підвищенню ефективності. Контрактні виробничі організації (СМО) та контрактні дослідницькі організації (CRO) стають дедалі популярнішими і пропонують комплексні послуги, що включають широкий спектр сервісів − від розробки на ранніх стадіях до комерційного виробництва. Це допомагає фармацевтичним компаніям зосередитися на своїх ключових компетенціях з розробки та виробництва лікарських засобів.

  1. Зростаючий попит на персоналізовану медицину

Зі збільшенням використання штучного інтелекту (ШІ) у фармацевтиці очікується зростання попиту на пошук ліків, персоналізовану медицину та оптимізацію процесів. Точна або персоналізована медицина походить від ідеї, що кожна людина є унікальною і до неї треба ставитися відповідно. Численні досягнення в аналізі даних дають нове розуміння того, як людський організм реагує на ліки. Разом з передовими методами, такими як адитивне виробництво, ці знання роблять персоналізовану медицину доступною широкому загалу.

  1. Фокус на ринках, що розвиваються

На ринках спостерігається зростання, яке зумовлене збільшенням кількості населення, ростом наявного доходу та підвищенням попиту на медичні послуги. Саме ці три фактори відіграють роль ключових драйверів у зростанні фармацевтичної галузі.

  1. Збільшення витрат на R&D

Зростання витрат на R&D робить розробку нових ліків і методів лікування дедалі дорожчою. З огляду на це у 2024 р. фармацевтичні компанії будуть змушені оптимізувати свої дослідницькі процеси та шукати різні способи скорочення витрат. Використання ШІ та машинного навчання у фармацевтичних компаніях допомагає автоматизувати завдання та підвищити ефективність його вирішення. Фармацевтичні виробники також можуть зменшити витрати, співпрацюючи з іншими компаніями та дослідницькими установами для обміну ресурсами та досвідом.

  1. Розширена реальність (XR)

Візуалізація як ніколи раніше стає можливою за допомогою змішаної реальності (MR), віртуальної реальності (VR) та доповненої реальності (AR). Фармацевтичні стартапи у своїх дослідженнях і виробництві визначають можливості технологій розширеної реальності. Серед дослідницьких команд, незалежно від їхнього місцезнаходження, інструменти AR полегшують насичену даними та змістовну взаємодію в режимі реального часу. У фармацевтичній галузі існує безліч стартапів, які перетворюють AR на відчутну можливість завдяки використанню різноманітних пристроїв та інструментів.

  1. Управління ланцюжком поставок

Управління простим і надійним ланцюжком поставок для фармацевтичних компаній є складним завданням, що охоплює безліч зацікавлених сторін і широкий спектр продуктів. У 2024 р. інвестиції в управління ланцюжком поставок повинні бути значними, щоб забезпечити безпеку та якість своєї продукції. Фармацевтичні компанії можуть використовувати такі технології, як блокчейн, щоб відстежувати продукцію і гарантувати, що вона не є підробленою або фальсифікованою.

  1. Реальні дані

Трансформаційні інновації у фармацевтичній галузі − це реальні дані та реальні докази (RWE). Реальні дані включають детальне вивчення стану здоров'я пацієнтів, відомості про лікування та звіти про стан здоров’я, які збирають на регулярній основі. Оскільки фармацевтична промисловість є наукомісткою галуззю, вона повинна гарантувати, що дані, які вона використовує, є надійними та мають реальну цінність. Інтернет речей (IoT), датчики та носимі пристрої переосмислюють спосіб функціонування фармацевтичної галузі завдяки доступності реальних даних.

  1. Отримання права інтелектуальної власності

Для успіху фармацевтичних компаній інтелектуальна власність має вирішальне значення, оскільки захищає їхні інвестиції в дослідження та розробки. Однак захист та забезпечення дотримання патентних прав може бути складним і дороговартісним процесом. У 2024 р. фармацевтичні компанії повинні інвестувати в надійні стратегії захисту інтелектуальної власності, щоб зберегти власні інновації. Вони також можуть співпрацювати з урядами для посилення законів про інтелектуальну власність та механізмів правозастосування.

  1. Лікувальна терапія

Відбуваються радикальні зміни у моделі лікування хвороб − від управління захворюваннями до їхньої терапії. Термін «лікувальна терапія» означає «клітинна та генна терапія». Генно-інженерні віруси є найпоширенішими векторами, що використовують для генної терапії. Вони є справжнім проривом і можуть подолати хронічні захворювання або стани, що важко піддаються лікуванню, усуваючи потребу в довготривалому лікуванні.

  1. Висока вартість ліків

На високу вартість ліків або ціновий тиск впливають як державні регулятори, так і споживачі. Регуляторні органи стурбовані високою вартістю рецептурних препаратів, тоді як споживачі стають все більш чутливими до ціни. Фармацевтичні компанії повинні знайти способи збалансувати це і отримати прибуток, надаючи доступне лікування. Означені стратегії включають ціноутворення на основі цінності, тобто дозволяють пов’язувати ціну препарату з його клінічною цінністю(ефективністю) тощо.

Висновок

Цьогоріч фармацевтична галузь стоїть на порозі значних змін, зумовлених технологічним прогресом, регуляторними змінами та динамікою ринків, що розвиваються. Новими тенденціями є очікування, домінування низькомолекулярних препаратів, збільшене використання та впровадження все більшої кількості біопрепаратів, аутсорсинг розробки та виробництва ліків, зростаючий інтерес до персоналізованої медицини з появою штучного інтелекту, а також значна увага до ринків, що розвиваються. Фармацевтичні компанії мають вирішувати проблеми, пов’язані з дотриманням регуляторних норм, зростанням витрат на дослідження і розробки, ефективним управлінням ланцюжками поставок, придбанням інтелектуальної власності, подоланням значних витрат на виробництво лікарських засобів тощо.

https://www.globalpharmatek.com/

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт