Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Корпорація «Артеріум» вивчає ринки Азії та Європи для збуту своєї продукції

Від України до Австралії трохи понад 13 тисяч кілометрів. Це майже третина довжини екватора Землі. Південна півкуля - зовсім інша у всіх сенсах для нас цивілізація: культурно, традиційно, історично. Але тепер українські фармацевтичні компанії скорочують цю дистанцію і припускають, що такий далекий ринок стане досить перспективним.

Комерційний директор компанії «Артеріум» Олександр Партишев розповідає, що вихід на фармацевтичний ринок Австралії цікавий і для його компанії. Зробивши це,  «Артеріум» отримає можливість розширити свою географію з не менш перспективними сусідніми ринками: Нова Зеландія, Сінгапур та Малайзія.

Для цього виробники продукції «Артеріум» повинні отримати підтвердження відповідності GMP від ​​австралійської інспекції TGA. Підрозділ МОЗ Австралії відповідальний за те, що всі лікарські засоби, що постачаються в країну, є безпечними та придатними для використання.

Бонусом для роботи на австралійському ринку є той факт, що Європейський Союз та Австралія уклали угоду про взаємне визнання дотримання належної виробничої практики GMP. «Це означає, що австралійські та європейські регуляторні органи обмінюються інформацією та довіряють інспекціям», - пояснює Олександр Партишев.

Розширення експортної складової має компенсувати українським виробникам втрати на внутрішньому ринку. «Дуже величезні зусилля зараз спрямовуємо на розвиток продажів на зовнішні ринки, – додав Партишев. — Це дозволить збільшити частку експортних операцій у доході та валютних надходжень, необхідних для нашої діяльності».

Куди експортує фармкомпанія

Після сумнозвісної дати 24 лютого 2022 року — дня повномасштабного російського вторгнення — «Артеріум» повністю припинив будь-яку діяльність на ринках росії та білорусі. Представництва компанії у країнах були ліквідовані за декілька років до початку повномасштабної війни. А після 24 лютого компанія припинила в росії та білорусі всі бізнес-процеси: не постачає продукцію до цих країн ні безпосередньо, ні через території третіх країн, ні через контрагентів. «Артеріум» не реєструє в рф і рб нові продукти і не проводить клінічні дослідження лікарських засобів. Отже, не сплачує податки чи інші збори до бюджетів країн-агресорів.

В даний час «Артеріум» постачає продукцію в 10 країн: Узбекистан, Казахстан, Грузія, Вірменія, Молдова, Таджикистан, Киргизстан, Монголія, В'єтнам. Якщо в 2021 році корпорація експортувала 21% своєї продукції в грошовому еквіваленті, то в 2022-му це — 27%. Отже, втрату двох великих ринків, російського та білоруського, вдалося компенсувати. Здебільшого за рахунок зростання продажів в Узбекистан та Казахстан — на 40% та 30% відповідно. «На ринки цих країн поставляються переважно продукти для лікування захворювання нервової та серцево-судинної систем», - повідомив Олександр Партишев.

Проблеми спостерігалися з транспортуванням готової продукції територією України: брак транспорту та персоналу, небезпека відвантажень та перевезень під час обстрілів та бойових дій. Основний складський комплекс «Артеріум» під Києвом знаходився під постійним обстрілом. Тому було відкрито тимчасовий склад на заході України. «З кінця березня продукцію на експортні ринки переправляли вже звідти, це значно скорочувало час доставки, а отже, «Артеріум» не мав значних перебоїв у постачанні в основні експортні країни — Узбекистан, Казахстан і Грузію», — додав він.

Куди далі

Компанія «Артеріум» визначила для себе чотири основні експортні кластери: азійський (Узбекистан, Казахстан та країни Середньої Азії), європейський (Польща, Молдова та кілька східноєвропейських та балканських країн), Кавказ (Грузія, Азербайджан, Вірменія) та інші країни (В'єтнам, Монголія, Австралія тощо). У пріоритеті – азійський кластер, до якого входять Узбекистан та Казахстан.

В 2023 році в Узбекистані заплановано вихід трьох нових продуктів, у Казахстані — п'яти. Йдеться про засоби респіраторної групи, ліки для травної системи та кардіопрепарати. Крім того, компанія планує працювати з європейським ринком і вже на початку цього року в Польщі заплановано вихід дієтичних добавок під ТМ «Артеріум».

Яким компанія бачать своє експортне майбутнє«У наступні 5 років «Артеріум» прагне збільшити частку експортного продажу компанії до 50%. Ми маємо потенціал зміцнити свої позиції на ринку та стати однією з фармкомпаній-лідерів на ринках Узбекистану, Казахстану та Кавказу, де спостерігаємо тенденції стрімкого розвитку.

Наприклад, в Узбекистані проживає близько 35 млн потенційних споживачів. Щорічно населення країни збільшується приблизно на 1,5-2%. Завдяки цьому темпи зростання фармацевтичного ринку Узбекистану у 2021 році у натуральному вигляді склали 10,7%, а в грошовому еквіваленті – 15,5%, згідно з даними Pharmaceutical Industry Review 2022.

У найближчі три роки ми маємо намір збільшити продаж в Узбекистані вдвічі. «Артеріум» має гарну основу для реалізації цього плану: наші лікарські засоби внесені до локальних протоколів лікування, ми беремо участь у державних закупівлях, а наші продукти широко представлені в аптеках».

https://biz.nv.ua/

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт