Війна змінює кон’юнктуру ринку лікарських засобів: існує певна нестача імпортних ліків, а також багато хто із західних фармацевтичних компаній лишився працювати на ринку країни-агресора. Як наслідок, Міністерство охорони здоров’я у звернені від 8 березня закликає українців купувати ліки, зважаючи на їх діючу речовину та доступність в аптеці, а не на торгову назву чи бренд лікарського засобу. У повідомленні зазначається, що процедуру державної реєстрації проходять всі лікарські засоби як вітчизняного, так і іноземного виробництва, отже, усі препарати є однаково якісними.
Треба розімути, що 94% ліків в Україні - це генеричні лікарські засоби або генерики (у різних джерелах також дженерики). Генерик – це непатентований лікарський засіб, відтворення оригінального препарату, на який сплив термін патентного захисту.
Генерик має такий самий якісний і кількісний склад діючих речовин і таку саму лікарську форму, як і референтний препарат, і головне — доведену еквівалентність останньому. Згідно сучасних вимог реєстрація генеричного препарату у формі теблеток, капсул або інших так званих «твердих лікарських форм» неможлива без дослідження з біоеквівалентності. Дослідження з біоеквівалентності доводить, що після прийому генерика швидкість і обсяг всмоктування діючої речовини в кров є практично такими самими, як і після прийому оригінального препарату. Тому терапевтичний ефект від оригінального препарату та генерика з доведеною біоеквівалентністю буде однаковим.