Участь у ньому дозволить фахівцям провідного національного фармацевтичного виробника удосконалити компетенції, необхідні для виробництва ліків на основі РНК-технології.
Цей проєкт реалізується в межах Рамкової програми Horizon Europe Framework Programme, яка фінансується Європейською комісією. Основними завданнями VISION є забезпечення його учасників передовими знаннями та навичками розроблення вакцин та біологічно активних речовин, структуризація співробітництва між академічним та бізнес-сектором та створення регіональних центрів інноваційних біотехнологічних досліджень.
У межах проєкту своїм досвідом ділитимуться, зокрема, Інститут Пастера в Парижі та в Тунісі, компанія Merck, Quantoom Bioscience, Центр геномних регуляцій (Барселона) та Інститут Торлак з Сербії. Проєкт такого масштабу та з залученням таких передових технологій реалізується за участі українського бізнесу вперше.
«Проєкт трансферу РНК-технології, до якого долучилася «Дарниця», дозволить нам не лише самостійно виготовляти дієві вакцини проти COVID-19 та багатьох інших захворювань. Це можливість для України доєднатися до світу провідних біотехнологій, для українських фахівців – максимально розкрити свої таланти, а для українських компаній – знайти новий вимір бізнесу. Попереду в нас ще багато роботи, але можливості без перебільшення вражають», – говорить Ігор Никифорчин, директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця».
Програма обміну досвідом та опанування технології вакцин та біологічно активних речовин на базі РНК розрахована на 4 роки. Протягом цього часу фахівці «Дарниці» будуть отримувати необхідні знання на робочих місцях у компаніях-учасниках VISION.