Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Розроблено проєкт НПА з етапністю введення маркування та переліками препаратів для кожного етапу

На порталі «Відкриті НПА» для публічного обговорення опубліковано проект постанови Уряду Республіки Казахстан, яким планується внести зміни в перелік товарів, що підлягають маркуванню. У проекті наведено етапність введення маркування та простежуваності та переліки препаратів для кожного етапу.

Проект документу розроблено Міністерством торгівлі та інтеграції Республіки Казахстан.

У поясненнях до проекту повідомляється, що його прийняття дозволить забезпечити якісне функціонування системи маркування та простежуваності товарів у Республіці Казахстан, що у свою чергу позитивно вплине на надходження до державного бюджету за рахунок підвищення прозорості ланцюжка поставок товарів на територію країни.

Передбачається, що проект дозволить вирішити такі завдання: забезпечення детальної інформації про товар, захист від контрафактної продукції, вирівнювання конкурентних умов ведення бізнесу, захист ринку від нелегальної продукції та дотримання прав на інтелектуальну власність, скорочення обсягу тіньової економіки та збільшення надходження податків до бюджету.

Відповідно до наведених розрахунків, введення в дію проекту сприятиме збільшенню витрат суб'єктів приватного підприємництва: для виробників - від 10 до 150 млн тенге, для дистриб'юторів - від 1 до 15 млн тенге; для аптечних організацій – 30000 тенге; для приватних медичних організацій – 239 тисяч тенге.

Проект містить досить великий перелік товарів, але ми наводимо лише ту продукцію, яка призначена для застосування у медицині.

Список товарів, що підлягають маркуванню, доступний за посиланням.

Обговорення проекту постанови триватиме до 30 червня 2023 року.

Ознайомитись із проектом документа.

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт