Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Враження Олександра Головкіна, компанія «Фармак», щодо виставки interpack 2023

Враження про виставку interpack 2023 від Олександра Головкіна, начальника сектору Track and Trace компанії «Фармак».

Чи сподобалися Вам нові розділи виставки Start-up Zone, де були представлені стартапи зі світу пакування nfr?

Так, особливо сподобалося рішення щодо імплементації на пакувальні лінії систем машинного зору та софту, який дозволяє перевіряти так звану machine clearance. Це візуальний контроль з генерацією звітів щодо готовності лінії для виробництва наступної серії або іншого продукту. Процес включає перевірку правильності налаштування форматів, контроль наявності інших продуктів у машині, відстеження наявності продуктів іншого формату, контроль роботи механічних частин в холостому режимі перед початком виробництва та ін.

Також хочу зазначити SMART-прилади для самостійних багаторазових ін’єкцій. Це інноваційний підхід у медичній сфері, де з використанням NFC-тегів зберігається інформація про пацієнта, дозування, час, розподілення та контроль прийому ліків, а також можливе нагадування пацієнту про необхідність прийому наступної дози препарату.

Які тренди в галузі пакування Ви б відмітили?

Перш за все роботизацію, яка набуває все більшої поширеності. Використання роботів у процесі пакування допомагає підвищити ефективність та точність, а також знижує ризик помилок через людський фактор.

Другим важливим трендом є ширше застосування систем машинного зору, що дозволяють контролювати процес пакування, виявляти дефекти та спотворення, забезпечувати якість продукції.

Третій тренд − нові екологічні пакувальні матеріали. Завдяки росту екологічної свідомості все більше підприємств шукають екологічно чисті альтернативи традиційним пакувальним матеріалам. Такі матеріали як, наприклад, біорозкладний пластик або папір з використанням вторинної сировини, набирають популярності.

Також можна виділити використання стикерів та саше для пакування порошків та суспензій для перорального прийому, що забезпечує зручність їхнього застосування та дозування для споживачів.

Останній тренд, який би я відзначив, це двокамерні шприци, що дозволяють наповнювати один шприц двома препаратами. Це особливо корисно для медичної індустрії, де є потреба у сумісному застосуванні кількох лікарських засобів.

Що вплинуло на виникнення цих трендів?

Підприємства шукають способи зниження часу, затрат та помилок у процесі пакування, а роботизовані системи дозволяють досягти цієї мети. Вони забезпечують швидкість і точність, що покращує продуктивність та якість упаковки.

Важливим фактором для появи деяких трендів є бажання забезпечити пацієнтам більш ефективний контроль застосування препаратів. Наприклад, двокамерні шприци дозволяють одночасно подавати дві рідини або розчинник з порошком, що спрощує процес дозування та гарантує точніший контроль. Також є необхідність у наданні пацієнтам можливості використовувати деякі препарати не в умовах стаціонару, а вдома.

Усі ці фактори разом з потребою часткового розвантаження медичного персоналу для невідкладних випадків сформовані на вимогу ринку і спонукають до виникнення інноваційних рішень.

Яка технологія Вас вразила найбільше?

Як я попередньо зазначав, найбільше своєю інноваційністю та потенціалом мене вразило SMART-пакування. Воно охоплює використання спеціальних технологій та матеріалів для створення упаковки, що має «розумні» функції та може взаємодіяти з пацієнтом або споживачем.

Це може бути, до прикладу, розумна бирка, що містить інформацію про препарат, рекомендації щодо застосування або нагадування про час дозування. SMART- пакування також може включати технології, які дозволяють відслідковувати та контролювати вживання препаратів з використанням смартфонів або інших електронних пристроїв. Тобто дана технологія забезпечує зручність та більш ефективну комунікацію з пацієнтами.

 

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт