Объективный информационный канал
для профессионалов отрасли

Фармацевтическая отрасль/ Pharmaceutical Industry review, , Прочее

На «LIAS by HLR» показали найновіші рішення для підприємств фармацевтичної галузі

20 та 21 лютого у Києві відбулася грандіозна подія для всіх, хто цікавиться лабораторними інноваціями. У виставковому центрі «Acco International» пройшов масштабний Другий практичний форум «LIAS by HLR» (Laboratory Innovations and Applied Solutions Forum by HLR), організований компанією ХЛР (ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ»). Особливу увагу організатори приділили фармацевтичній галузі: тематичних доповідей, майстер-класів та практикумів було майже три десятки.

Перший день Форуму був присвячений мікробіологічному аналізу та контролю. Виробники продемонстрували новітні розробки, що забезпечують відповідність процесів вимогам GMP та дозволяють розвантажити лабораторію. Івонн Вебер (компанія «PMM», Німеччина), фахівець із мікробіологічних середовищ, розповіла про готові середовища та важливість правильного вибору нейтралізатора дезінфікуючих засобів. Учасники обговорили, що впливає на ростові властивості середовищ та на що варто звертати увагу при розробці методик та їх валідації.

Величезний інтерес викликала тема мікробіологічного контролю повітря. На прикладі пробовідбірника повітря компанії «Orum International» учасники майстер-класу дізнались, як розташувати прилад у зоні класу А, відібрати 1000 л повітря за 5 хвилин, зберегти інформацію про відбір відповідно до вимог 21 CFR Part 11. Особливу увагу приділили питанню цілісності даних та відстежуваності результатів: розробник програмного забезпечення поділився досвідом різних користувачів.

Головними темами другого дня Форуму стали контроль якості та розробка нових препаратів.

Наразі комісії GMP приділяють все більше уваги електронному програмному забезпеченню, супровідній документації та документуванню даних. Тому для майстер-класів організатори Форуму підібрали обладнання, що повністю відповідає цим вимогам. Учасники «LIAS by HLR» власноруч випробували найнеобхідніші лабораторні прилади: спектрофотометри, титратори, рефрактометр та поляриметр. Окремо спеціалісти ХЛР зробили акцент на програмному забезпеченні, яке дає змогу збирати дані аналізу в спільні протоколи для подальшої обробки та зберігання.

Уперше в Україні було продемонстровано новинку компанії «Merck Millipore» – реактиви для титрування з RFID-чипами. Така технологія дозволяє економити час та робити менше помилок при внесенні даних.

Для спеціалістів відділу розробки була організована особлива експозиція – вони мали змогу побачити всі стадії цього процесу: вибір сировини, виготовлення тестових партій препаратів, випробування біоеквівалентності, тестування фармако-технологічних властивостей готових лікарських засобів. День почався із доповіді представника компанії «Merck Millipore», яка трансформувалась у майстер-клас із виготовлення таблеток із обґрунтуванням доцільності використання конкретного продукту. Таблетки, що були виготовлені, протестували приладами «Pharma Test». Завершили цю продуктивну сесію обговоренням та демонстрацією системи дослідження та моделювання вивільнення активного компоненту лікарських форм. Для цього використовували онлайн-систему розчинення на 12 позицій.

Серед пристроїв та обладнання, реактивів і поживних середовищ неабиякий інтерес відвідувачів викликало модульне чисте приміщення. Його розташували просто посеред виставкового центру. Чиста кімната компанії «Metisafe» – це простора, але компактна локальна чиста зона для зберігання та відбору стерильних інгредієнтів і матеріалів. Учасники Форуму дізнались, як таке приміщення проходить валідацію навіть після десяти років експлуатації й кількох переїздів.

«ХЛР завжди тримає руку на пульсі світових трендів та оперативно впроваджує їх у життя. Тому для України «LIAS by HLR» – це унікальна подія, що дозволяє продемонструвати всі лабораторні новинки й передові технології. Те, що на  «LIAS by HLR» прийшло стільки спеціалістів, ще раз доводить, що ми йдемо правильним шляхом», – зазначив Сергій Кіщенко, виконавчий директор «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ».

За матеріалами прес-служби "ХІМЛАБОРРЕАКТИВ".

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт