Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Цифрове маркування лікарських засобів вперше нанесено на митному складі

В Алматинській області вперше пройшло нанесення цифрового маркування лікарських засобів на території митного складу, тобто до приміщення лікарських засобів під митну процедуру внутрішнього споживання. Загалом проведено стікетування понад 15 000 одиниць упаковок лікарських засобів.

Нагадаємо, що з 1 липня 2022 року Постановою Уряду РК № 568 від 10 вересня 2020 року в Казахстані було затверджено перелік маркованих лікарських засобів із 90 найменувань.

Метою цифрового маркування є викорінення тіньового фармацевтичного ринку через цифрові технології простежуваності. Маркування лікарських засобів здійснюється виробником/імпортером на кожну одиницю упаковки (первинну чи вторинну) лікарських засобів.

Система цифрового маркування та простежуваності товарів є одним із ефективних інструментів регулювання обігу лікарських препаратів на території Казахстану.

Це клас (різновид) систем Track&Trace, який застосовується у всьому світі для забезпечення прозорості товарообігу.

Завдяки цій системі, жоден товар не може потрапити в ланцюжок товарообігу з нізвідки.

У Казахстані система маркування лікарських засобів запроваджується поетапно з липня 2022 року і наразі поширюється на 90 найменувань лікарських засобів. Єдиний оператор маркування в Казахстані проводить роботу із вбудовування системи простежуваності лікарських засобів у існуючу інфраструктуру фармацевтичного ринку.

Крім функції простежуваності, система маркування, за допомогою безкоштовного додатка Naqty Onim, дозволяє споживачам дізнатися термін придатності лікарського засобу і чи відповідає лікарський засіб, що купується, гранично допустимою ціною, встановленою Міністерством охорони здоров'я Республіки Казахстан.

Державне регулювання цін на лікарські засоби в Казахстані встановлюється на зареєстровані та перебувають у обігу лікарські засоби.

Граничні ціни встановлюються на лікарські засоби, у тому числі для оптової та роздрібної торгівлі, та затверджуються двічі на рік. Якщо, відсканувавши код маркування, покупець виявить, що термін придатності лікарського засобу прострочений, а вартість лікарського засобу вища за граничну роздрібну ціну, то покупець має право залишити скаргу в додатку Naqty Onim.

За оцінкою експертів, маркування має покращити ситуацію з постачанням та забезпеченням лікарських засобів, тим самим запобігти їх можливому дефіциту, як це спостерігалося під час пандемії.

https://pharm.reviews/

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт