Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

«Дарниця» розповіла про топ-3 тенденції на фармацевтичному ринку України

По-перше, на другому році великої війни ринок відновлюється, і галузь набирає обертів. Так, продаж ліків у першому півріччі 2023 року порівняно з тим самим періодом 2022 роком зріс на 23% у грошовому вираженні. З березня продажі щомісяця зростають майже на чверть відносно минулорічних показників. Відновленню ринку з-поміж іншого сприяло збільшення кількості працюючих аптек, що стало можливим завдяки відносній стабілізації безпекової ситуації у більшості регіонів країни. Впродовж першого півріччя 2023 року в країні додалося 336 працюючих аптек.

По-друге, за результатами першого півріччя 2023 року, 63,4% ліків на ринку – українського виробництва. Оскільки українські ліки здебільшого дешевші за іноземні, їх частка у грошовому вираженні становить 37,0%, тоді як у натуральному – 63,4%. Нарощення частки українських лікарських засобів на ринку – стратегічне завдання для країни, адже це гарантує наявність ліків у кризові періоди. Сьогодні 7 з 10 найбільших за обсягами продажів фармацевтичних компаній – українські.

По-третє, Україна продовжує активно експортувати ліки. У 2022 році українські фармацевтичні компанії припинили експорт ліків до рф та рб, колись одних із найбільших експортних ринків. Попри це, компаніям вдалося вийти на нові ринки та збільшити експорт у 2023 році. Так, у першому півріччі 2023 року Україна найбільше експортувала ліків до Узбекистану (22,3 млн доларів США), Литви (14,7 млн доларів США), Казахстану (13,0 млн доларів США) та Грузії (12,6 млн доларів США).

«Україна – одна з найбільших країн Європи. Наша фармацевтична галузь завжди була потужною. Сьогодні вона відіграє провідну роль у структурі економіки країни. І хоча повномасштабна війна стала серйозним викликом для фармацевтики, результати першого півріччя 2023 року за багатьма показниками засвідчують, що ми успішно цей виклик долаємо, проходячи необхідні трансформації для подальшого відновлення і зростання», – каже Сергій Кольчик, начальник аналітичного відділу фармацевтичної компанії «Дарниця».

https://www.darnitsa.ua/

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт