Объективный информационный канал
для профессионалов отрасли

«Фармацевтическая отрасль», 2020, № 3 (80) июнь

Капсульні фільтри виробництва компанії mdi

Під час проведення певних критичних процесів, таких як виготовлення стерильних середовищ, ліків, ферментів тощо, важливе значення має фільтрація. І не просто фільтрація, а можливість легкої заміни фільтраційних елементів, простота і швидкість їхнього використання. Саме з цією метою компанія mdi розробила велику лінійку капсульних фільтрів.

Капсульні фільтри виробництва компанії mdi – це готові до використання нерозбірні комплектні фільтри, що є стандартними модулями, які запаяні у поліпропіленові тримачі. Конструкція дозволяє використовувати капсули без встановлення тримача фільтрів. Капсульні фільтри мають міцний, герметичний поліпропіленовий корпус та укомплектовані різноманітними фільтраційними матеріалами (мембранами, волокнами тощо) з широким діапазоном розмірів пор.

Основне застосування

Капсульні фільтри призначені для швидкої та ефективної фільтрації малих і середніх об’ємів рідини і газу. Вони особливо ефективні для застосування у критичних процесах, коли потрібна фільтрація індивідуальних
партій продукту (одноразове використання). Можливість промивки та подальшої обробки в автоклаві дозволяє повторно використовувати капсульний фільтр до повного відпрацювання ресурсу всієї фільтраційної поверхні.

Ці фільтри дозволяють проводити пілотні випробування у малому масштабі на ранніх етапах розробки фільтраційної системи з метою вибору оптимальної комбінації фільтрів, особливо для обробки розчинів, що важко піддаються фільтрації, без вкладання коштів в обладнання з нержавіючої сталі.

Унікальне маркування

На всі капсульні фільтри виробництва компанії mdi нанесено чітке маркування, яке містить таку інформацію:
• марка (тип фільтра);
• розмір пор;
• номер фільтра.

Маркування дозволяє точно і безпомилково ідентифікувати та відстежити кожен фільтр протягом усього технологічного процесу, тим самим підвищуючи загальну безпеку виробництва.

Мінікапсули

Для фільтрації невеликих партій важливих продуктів та для інших сфер застосування компанія mdi розробила спеціальну конструкцію мінікапсульного фільтра. Це цільний фільтр висотою 100 мм та діаметром 48 мм, що складається із зовнішнього поліпропіленового корпусу із запресованим у нього мембранним чи гофрованим волоконним елементом патронного типу з площею фільтраційної поверхні до 0,07 м2 (700 см2). Мінікапсули на основі гідрофобних мембран із PTFE або PP застосовують для стерилізації повітря, стерильної вентиляції невеликих ємностей, біореакторів, резервуарів, а також із метою захисту вакуумних насосів, приладів тощо.

Мінікапсули на основі гідрофільних мембран рекомендовані для фільтрації невеликих партій розчинів (до 20 л), де потрібно максимально зменшити втрати цінного продукту.

Мембранні фільтри капсульного типу застосовують у медичній, мікробіологічній, фармацевтичній, електронній, харчовій та інших галузях промисловості з метою попереднього освітлення, тонкої фільтрації та фільтрації для стерилізації рідких і газових середовищ від механічних часток та мікроорганізмів розміром 0,1 мкм і більше.