Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Міністр охорони здоров'я РК Ажар Гініят відвідала виставки Astana Zdorovie і PharmaTECH Kazakhstan, які відкрилися в Астані

Сьогодні в МВЦ «EXPO» розпочали роботу Казахстанські міжнародні виставки «Охорона здоров'я» – Astana Zdorovie 2022 та «Обладнання, сировина та технології для фармацевтичної промисловості» – PharmaTECH Kazakhstan 2022.

В офіційній церемонії відкриття виставок взяли участь Міністр Охорони здоров'я РК Гініат А., Віце-Міністр Охорони здоров'я РК Дудник В.Ю., Голова Правління ТОВ «СК-Фармація» Іскалієв Є.С., Голова Правління Євразійської медичної асоціації Пєтухова Н.М., Президент Асоціації підтримки та розвитку фармацевтичної діяльності в РК Дурманова М.І., Президент Асоціації міжнародних фармацевтичних виробників у РК Локшин В.М. та Директор Казахстанської виставкової компанії Iteca Даниленко Б. А.

Після офіційного відкриття відбувся огляд експозиції, де на своїх стендах учасники представили новітні лікарські препарати, інноваційні рішення в галузі медичної техніки, лабораторного обладнання.

Нинішнього року учасниками експо-майданчиків стали 63 компанії з  Угорщини, Казахстану та Туреччини та інших країн, 50% учасників виступають зі стендом уперше.

Більшість учасників виставки Astana Zdorovie 2022 - великі казахстанські компанії, такі як Ordamed, BTL Kazakhstan, Dolce, Oasis Group Distribution, QMP Qazmedpribor, Віва Фарм, Дос Ортопедія, Медікал-Сервіс Казахстан, МЕДРУГ. У першій фармацевтичній виставці PharmaTECH Kazakhstan беруть участь Fresenius Kabi/Mpa Medical Partners, Registrarius, Віва Фарм, Інститут біоорганічної хімії Національної Академії Наук Білорусі, Карагандинський Фармацевтичний Комплекс, Медіана-Фільтр, Ейкос-Фарм, Екзон та інші. 

Разом із відкриттям виставок сьогодні свою роботу розпочав ІІ Міжнародний фармацевтичний форум «Global Pharm», організований QBP, Silk Way Development Fund за підтримки Уряду РК, Міністерства охорони здоров'я РК та ТОВ «СК-Фармація». У форумі взяли участь представники ВООЗ, ЮНІСЕФ, громадських медичних організацій та угруповань, міжнародних фармацевтичних компаній, відомих фармпідприємств РК та інших країн СНД.

Звертаючись до учасників Форуму, Міністр Охорони здоров'я РК Ажар Гініят зазначила: «Сьогодні в Республіці Казахстан реалізується національна програма розвитку охорони здоров'я «Здорова нація», яка передбачає головний цільовий індикатор – рівень очікуваної тривалості життя. Виставка Astana Zdorovie 2022, безумовно, відкриє додаткові можливості для всіх учасників галузі обговорити поточні виклики, які стоять перед системою охорони здоров'я в найближчому майбутньому, на які глобальні зміни чекають галузь надалі».

Також Міністр наголосила на важливості безпрецедентних змін, що впливають сьогодні на динаміку фармпромисловості та необхідність швидше адаптуватися до ключових трендів світової фармгалузі. Раніше Глава держави К.-Ж. Токаєв доручив активізувати співпрацю з глобальними фармкорпораціями та забезпечити трансферт технологій та новітніх розробок, а також довести частку лікарських засобів та медичних виробів вітчизняного виробництва з 17% до 50% вже у 2025 році. Для вирішення даних завдань Урядом Республіки Казахстан затверджено Комплексний план розвитку фармацевтичної промисловості до 2025 року, ухвалено Національний проект «ЗДОРОВА НАЦІЯ» на 2021-2025 роки, де одним із напрямів є розвиток вітчизняної фармацевтичної промисловості.

Міністр поінформувала, що на даний момент частка експорту лікарських засобів вітчизняного виробництва становить близько 100 позицій ліків і до 2025 року пропонується збільшення частки експорту ліків – до 500 позицій до країн ближнього зарубіжжя, ЄАЕС та далекого зарубіжжя. Далі А. Гініят розповіла про основні перспективні напрями залучення іноземних інвестицій у фармгалузь, за якими вже видно результати. Заключна тематична сесія Форуму була присвячена темі Digital Healthcare.

Також до контенту ділової програми виставок увійшли семінар компанії 103.kz, темою якого стало застосування digital-інструментів для просування лікарських препаратів та БАДів. Великий інтерес аудиторії викликали семінар та майстер-клас компанії LONGEST REHAB SCHOOL. Майстер-клас був присвячений ударно-хвильовій терапії та лазеротерапії у лікуванні та реабілітації захворювань опорно-рухового апарату, а експертні спікери семінару розкрили тему «Сучасний підхід до діагностики та лікування пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату».

Виставки триватимуть ще два дні, завтра відбудеться II Міжнародний форум з медичної техніки MedTech, а також семінари експонентів виставок - компаній MedStandard та Longest Rehab School.

Організатори виставок Казахстанська виставкова компанія Iteca та її міжнародний партнер – Група компаній ICA Eurasia.

Чекаємо на професіоналів медичної та фармацевтичної галузей на виставках Astana Zdorovie 2022 та PharmaTECH Kazakhstan 2022 до 28 жовтня включно!

www.astanazdorovie.kz

www.pharmatechexpo.kz

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт