Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Легалізація канабісу: які кроки упередять можливі зловживання

Верховна Рада України ухвалила закон щодо легалізації медичного канабісу. Після його підписання впродовж 6 місяців Уряд має напрацювати нормативну базу для його реалізації та запобігання можливих правопорушень у цій сфері. Які саме зміни в ній очікуються і якою буде роль Держлікслужби?

Володимир КОРОЛЕНКО, заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук.

За обігом канабісу слідкуватиме електронна система

Прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів з метою розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування» створює умови для підвищення рівня та якості медичного обслуговування населення із застосуванням більш ефективних лікарських засобів та методів лікування, а також для налагодження чіткого і якісного контролю з боку держави за ефективним і безпечним використанням медичного канабісу.

Стаття 12 Закону передбачає функціонування електронної інформаційної системи обліку вирощених рослин конопель для медичних цілей, переміщення таких рослин, продуктів їх переробки, рослинної субстанції канабісу, вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу (далі – ЕІСО).

Функціонування такої системи забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу. Положення про ЕІСО та порядок її функціонування затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Головною метою створення згаданої системи обліку є необхідність забезпечення відстеження обігу медичного канабісу на всіх етапах — від отримання суб’єктом господарювання ліцензії до використання лікарських засобів пацієнтом з метою забезпечення якості та безпеки продукції, а також контролю за дотриманням вимог законодавства та недопущення витоку в незаконний обіг. 

www.dls.gov.ua

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт