Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Novartis оприлюднює схему розподілу акцій, плануючи виділення Sandoz на 4 жовтня

Виділення Novartis Sandoz вже не за горами, і, щоб відзначити цю подію, швейцарська фармацевтична компанія планує спеціальну схему розподілу акцій.

Приблизно через рік після оприлюднення планів відокремлення Sandoz Novartis каже, що відділення генериків і біоаналогів має відбутися приблизно 4 жовтня.

У разі поділу Novartis пропонує запропонувати акціонерам одну акцію Sandoz за кожні п’ять акцій Novartis, якими вони володіють. Компанія також запросила зацікавлених сторін на позачергові загальні збори 15 вересня, пов’язані з планами виділення.

Рада директорів Novartis одноголосно схвалила — і рекомендувала акціонерам схвалити — запропоноване відокремлення Sandoz.

Доля Sandoz змінюється відтоді, як у жовтні 2021 року Novartis розпочала стратегічний перегляд підрозділу. Тоді Novartis заявила, що залишатиме на розгляді всі варіанти, включаючи збереження бізнесу або відокремлення.

Novartis зупинилася на планах виділення минулого літа. У серпні 2022 року компанія заявила, що планує перетворити Sandoz на публічну окрему компанію, створивши таким чином найбільшу в Європі генеричну компанію.

Конкуренція та тиск США на ціни протягом багатьох років тиснули на Sandoz і ширшу індустрію генериків. Крім того, генеричний бізнес не відповідає заявам генерального директора Novartis Васа Нарасімхана про інноваційні ліки.

«Novartis впевнений, що виділення відповідає найкращим інтересам акціонерів, створюючи європейського чемпіона та світового лідера у виробництві генериків і біосимілярів, а також більш цілеспрямовану Novartis», — йдеться в останньому релізі компанії.

Незважаючи на те, що з 2016 року доходи компанії Sandoz щорічно падають, це падіння може скоро припинитися. У червні Sandoz передбачив, що цього року може досягти деякого зростання продажів, яке має тривати до 2028 року.

https://www.fiercepharma.com/

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт