Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, Інше, WEB only

Шалена популярність отрути в упаковці

Першими упакованими ліками були тільки патентовані препарати. Але, не дивлячись на патенти та переконливі заяви, багато з них таїли смертельну небезпеку.  Впродовж 17-18 століть виробники патентованих лікарських засобів стали використовувати упаковку, як інструмент диференціації своїх продуктів від продуктів конкурентів, адже часто між пляшками не було відмінностей. І в даній статті я розповім про найбільш популярну отруту, що мала шалений успіх завдяки дизайну упаковки та газетній рекламі.

«Панацея Свейма»

Цей препарат залишив по собі великий слід в історії створення ліків. При цьому в 19 столітті він вважався одним з найкрасивіше упакованих за рахунок дизайну етикетки, креативності та новизні оформлення самої пляшки для зілля.

В 1822 році Уільям Свейм замовив знаменитому ксилографу гравюру за мотивами міфологічного сюжету про Геркулеса, який вбиває гідру. Дана гравюра призначалася для емблеми його продукту – «Панацея Свейма», що лікувала кожен недуг.

Потім Свейм опублікував свою книгу про те, як Ненсі Лінтон зцілилася від страшного недугу завдяки його лікам. В книзі він привів ілюстрацію, де була зображена Ненсі у вилікуваному стані. Але тут постає питання, а чи дійсно ці ліки рятують життя людей? Ненсі виглядала на фото дуже погано та неприглядною. Її ноги можна було сплутати із ніжками столу, тому що вони виглядали явно нездоровими та виснаженими, обличчя було спотворено плямами, а руки – страшенно сухими та темними. Нажаль, людей, що купили цю панацею не чекало нічого доброго.

Патентовані товари тих часів та фотографії лікарів буквально захопили розуми людей. Так, деякі виробники йшли на всілякі хитрощі для збільшення продаж своєї продукції. Через інтерв’ю в газетах «чесні лікарі» розповідали про те, що вони більше не призначають своїм пацієнтам патентовані ліки, але не через негативний ефект. Причиною було зниження кількості людей, що звертаються до них за допомогою. А тобто вони позбавляють їх роботи. Мовляв, якщо вони продовжать призначати конкретний препарат (і тут обов’язково вказувалась потрібна назва), то пацієнти будуть лікуватись самотужки, без допомоги лікарів.

Авторка:

Валерія Гранкіна

LinkedIn 

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт