Об`єктивний інформаційний канал
для професіоналів галузі

Фармацевтична галузь/ Pharmaceutical Industry review, 2022, Спецвипуск грудень

«ФАРМАСЕЛ» – синонім стійкості та незламності

ТОВ «ФАРМАСЕЛ», що виробляє ін’єкційні лікарські засоби у поліетиленовій упаковці під торговою маркою Nikopharm, продовжує господарську діяльність у воєнний час, докладає зусиль для підтримки економіки держави, збереження робочих місць і водночас інвестує у будівництво нової виробничої дільниці. У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія безоплатно надала лікарські засоби на суму понад UAH 5 млн лікувальним закладам, у тому числі військовим госпіталям Києва та Київської області.

ТОВ «ФАРМАСЕЛ» має амбіційні плани завершити будівництво нової виробничої дільниці й у 2023 р. розпочати випуск високоякісних вітчизняних лікарських засобів.

Що є джерелом і головною умовою нашої впевненості у досягненні результату?

Це досвід і роками перевірена стійкість, цілеспрямованість і наполегливість нашого керівного та професійного кадрового ядра, а також набуте уміння протистояти випробуванням, рішучо діяти в умовах повної невизначеності та дефіциту ресурсів.

Компанія почала свою роботу 1995 р. в м. Макіївка Донецької області. Однією з перших в Україні отримала сертифікат відповідності вимогам Належної виробничої практики (GMP), була першою, хто впровадив технологію BFS (Blow – Fill – Seal – «видування – наповнення – запаювання»).

У 2014 р. «ФАРМАСЕЛ» змушена була починати свою діяльність із нуля і облаштовуватись у Києві. На той час 95% активів підприємства, у тому числі виробничі потужності, було втрачено. Із цього часу виробництво лікарських засобів ми здійснюємо за контрактом у Німеччині (Holopack Verpackungstechnik GmbH) та Греції (DEMO S.A. Pharmaceutical Industry і Vioser S.A. Parenteral Solutions Industry). Компанія поставила собі за мету відновити вітчизняне виробництво ін’єкційних препаратів і наприкінці 2019 р. розпочала будівництво нового заводу.

На щастя, будівельний майданчик не потрапив у зону бойових дій, але війна внесла свої корективи у план будівництва.

Наразі ми маємо значне відставання від графіка виконання робіт, до чого призвела низка факторів, таких як дефіцит кваліфікованих фахівців у підрядних організаціях унаслідок мобілізації персоналу до лав ЗСУ, відсутність необхідних будівельних матеріалів, суттєве зростання цін на матеріали. Ускладнилися логістика, доставка вантажів з Європи та їхня перевірка на митниці. Віялові й аварійні відключення електроживлення, часті повітряні тривоги також не сприяють своєчасному виконанню робіт.

Гостріше постають перед компанією виклики, пов’язані з дефіцитом обігових активів, що зумовлено зменшенням обсягів продажів лікарських засобів, втратами через дебіторську заборгованість, зростанням курсу валют і цін на будівельні матеріали, обладнання. Поповнити обігові кошти та отримати фінансування на будівництво компанія намагається через державне кредитування за програмою «5/7/9», але, на жаль, банки дуже повільно кредитують цей напрям. Але, попри всі труднощі, будівництво не зупиняється, оскільки ми вважаємо, що в умовах сучасного нестабільного розвитку ринкових відносин в економіці України виробництво вітчизняних лікарських засобів набуває нових особливостей і залишається актуальним для забезпечення українців необхідними ліками.

https://nikopharm.ua/

X

error

Подобається наш журнал! Розкажи про нас

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Для копіювання будь-ласка увійдіть в свій аккаунт